Dobrý den, vážená paní Prošková,
Moc a moc Vám děkuji za pochvalu - jsem z toho tak trochu "naměkko". To jsem vůbec nečekala a velmi si Vaší pochvaly cením.

Já jsem si vždy moc přála umět paličkovat, protože dělám nejrůznější ruční práce (háčkování,pletení, vyšívání, quilling, kraslice...), ke kterým mne přivedla moje babička i mamka. Ale paličkování nikdo v rodině neuměl, tak to byl takový můj sen. A říkala jsem si - až budu v důchodu, tak pak na to budu mít čas...

Pak se přehoupl "důchodcovský rok" a známá mi půjčila přede dvěma lety paličky a herduli po dceři, abych si to vyzkoušela. Jenže - koukala jsem na to jak "bacil do lékárny", nechápala jsem ani, jak natočit paličky natož pak co s nimi ... Takže mi to rok leželo, někdy jsem je na chvíli vytáhla, abych zjistila, že to prostě asi nepůjde. Kurzy bohužel někde poblíž bydliště nebyly.
Pak mi vloni v únoru k 63. narozeninám dala sestra paličky a knížku o paličkování, udělala jsem si herduli - ale ani s knížkou a obrázkovými návody v ní jsem nikam nepokročila. A v tom se na internetu objevil Váš kurz !!!
To už jsem neváhala ani chvilku a kurz jsem si koupila.

Vážená paní Prošková, celý kurz je prostě pro začátečníky jedinečný. Od začátku názorně vedete a vysvětlujete - a tím, že jsem se mohla několikrát vracet a pouštět si opakovaně co jsem nechápala, tak postupně jsem paličky začala "krotit". Poctivě jsem si dělala všechny vzorníčky, takže jsem nakonec už viděla, kam jednotlivé nitky běží ... A už i vidím chybu, takže vypárám a opravím. A postupně jsem pochopila i návody z knížky o paličkování, takže se postupně na vzorníčcích učím i další techniky.
Jediné, co musím používat, jsou špendlíky mezi jednotlivými paličkami a nezvládnu jich více jak 10. To už se mi to pak motá.
Jo - a lístečky, to je pro mne naprosto nepochopitelné, to mi prostě nejde a nejde. Tak jsem se je naučila tak, že držím v levé ruce tři paličky napevno a mezi nimi čtvrtou paličkou proplétám nit.
V posledním časopise Krajka mne naprosto uchvátily paličkované obrázky přírody - tak bych se chtěla pokusit si upaličkovat obrázek našeho rybníku v lese - ten je úžasný v každém ročním období. Tak jsem na sebe zvědavá...

Vážená paní Prošková, ještě jednou moc děkuji a přeji Vám krásný den.

S úctou
Olga Kunclová

Zobrazit všechny články