Jen na dvě hodinky jsme se zastavili u Jitky Egermaierové v Bystřeci. Bylo to 2. července večer. Asi víte, že Jitka není úplně zdravá, ale na fotografiích to vidět není, ani při setkání s ní na první pohled nepoznáte, že je to s jejím zdravím horší. Je veselá, ráda by si povídala a skvěle reaguje, máme ji moc rádi. A tentokrát dostala dárek k narozeninám – tři velké rámy s jejími fotografiemi a fotografiemi z různých životních úseků, mnoho květin a dalších dárků a hlavně tedy lásku všech zúčastněných. Ale nejvíce jsme se obdivovali výstavě, kterou měla ve své galerii a já jsem se nepřestávala divit kráse krajek a tkanin na modelech a manekýnkách. Šila je Dana Mašková (také měla v přehlídce své věci), ale krajky byly z doby, kdy Jitka ještě aktivně paličkovala. A poslední její práce – vesty z tkaných čtverců – no to je přeci nádhera.
Výstavu zahajovala Dana Mašková, pan starosta Bystřece právě přišel, a zahajování se muselo přerušit neb se ozvalo jeho nahrané hlasité hlášení z místního rozhlasu o zítřejším výletě hasičů – a to celkem třikrát. Zahajovací řeč začala, pak bylo to hlášení a to se tedy opravdu muselo všechno povídání přerušit, pak pokračovalo zahájení. Přehlídka byla krásná, na závěr dostala Jitka od pana starosty diplom a poděkování za vše co pro obec udělala.
Následovalo skvělé pohoštění – moc děkujeme. Za Jitkou přijelo hodně jejich holandských, anglických a belgických příbuzných a přátel, a spousta těch českých. Tak snad se Ti to milá Jitko, líbilo, tak jako nám.

  • Zastavení v Bystřeci - obrázek nr. 1
  • Zastavení v Bystřeci - obrázek nr. 2
  • Zastavení v Bystřeci - obrázek nr. 3
  • Zastavení v Bystřeci - obrázek nr. 4
  • Zastavení v Bystřeci - obrázek nr. 5
  • Zastavení v Bystřeci - obrázek nr. 6
  • Zastavení v Bystřeci - obrázek nr. 7
Zobrazit všechny články